Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

POMAGAMY ZWIERZĘTOM

Tegoroczna zima jest wyjątkowo piękna, ale także uciążliwa, nie tylko dla nas, ale również dla leśnych zwierząt. Liga Ochrony Przyrody działająca przy Szkole Podstawowej w Bąkowicach, jak co roku, nie zostawiła zwierząt w potrzebie.

Mimo feryjnego odpoczynku, 15 ochotniczek i ochotników wykazało się chęcią niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom. Zebrane przez uczniów płody rolne, przy współpracy z Leśnictwem Gola i Parafią Bąkowice, trafiły do paśnika w pobliżu Karolinowa. Akcja niosąca pomoc połączona została z aktywną i przyjemną formą spędzania wolnego czasu, czyli z kuligiem i pieczeniem kiełbasek.

Uczniowie serdecznie dziękują Panu Piotrowi Sarzyniakowi, który bezinteresownie zorganizował kulig, Ks. Andrzejowi Jaremko za ufundowanie kiełbasek oraz Panu leśniczemu Mariuszowi Czechlowskiemu za zorganizowanie lekcji pomocy zwierzętom i ogniska. Tego dnia dzieci dowiedziały się, że można łączyć pomoc leśnym zwierzętom ze wspaniałą zabawą. Dziękujemy!!!

 

                                              Andrzej Piwowarczyk

wstecz